Baznīcu nakts 2015

Pirmajā »Baznīcu naktī 2014» Rīgā piedalījās 43 dievnami un tos apmeklēja vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku. Baznīcās notika ekskursijas un stāstījumi, kas ļāva baudīt garīgās un kultūras vērtības - arhitektūras un mākslas skaistumu. Laikā līdz pusnaktij skanēja ērģeļu un kora mūzika, uzstājās solisti, vokālās grupas un ansambļi, notika ekskursijas, izstādes un dzejas lasījumi.

 

«Pozitīvās atsauksmes no Rīgas pasākuma apmekletājiem ir iedrošinājušas mūs paplašināt notikuma robežas, tādēļ nākamgad aicinām piedalīties arī citu Latvijas pilsētu dievnamus. Priecāsimies, ja 2015.gada 5.jūnija vakarā durvis vērs ne tikai Rīgas baznīcas, bet dievnami arī citās Latvijas pilsētās un novados. Aicinām baznīcu draudzes savlaicīgi plānot notikumu, reģistrēties dalībai un piedalīties kopīgos semināros,» aicina projekta vadītājs Jurģis Klotiņš.

Lai savlaicīgi gatavotos notikumam, paredzētas regulāras tikšanās ar draudžu koordinatoriem. Pirmās tikšanās paredzētas šī gada 14.decembrī pulksten 18.00 un 15. decembrī pulksten 19.00 Vienotības mājā, Marijas iela 16-119, Rīgā.

Semināram aicina iepriekš pieteikties, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Aktuālā informācija būs pieejama mājas lapā www.baznicunakts.lv

Pirmā »Baznīcu nakts» Latvijā tika organizēta 2014.gada 6.jūnijā un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja aptuveni 20 tūkstoši cilvēku. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 10 gadiem Baznīcu nakts aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Rīgā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - nodibinājums «Fonds Baznīcu nakts». Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Baznīcu nakts pasākumā piedalīsies arī Liepājas un Rīgas 1. metodistu draudzes

Papildus informācija par citām metodistu draudzēm, kas piedalīsies "Baznīcas nakts" drīzumā sekos.

Latvijas Apvienotā Metodistu Baznīca